Тројца кумановци нападнале сириски државјанин, при што му одзеле 300 евра и мобилен телефон.

makedonija.jpg-500

Кривична пријава заработија  Ѓ.У.(21), А.А.(21) и Е.М.(16) сите од Куманово, поради постоење основи на сомение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 29.01.2015 година, околу 19.00 часот, на автобуската станица во Куманово пријавените со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над Сириецот и му одзеле 300 евра.

Извор: Курир

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа