Седумдесет и девет годишниот И.К. од крушевско Свето Мирани вчера го загубил животот во несреќен случај.


Од полицијата информираат дека И.К. изгубил контрола над тракторот кој го управувал и паднал во дол длабок околу 4 метри по што починал на лице место.

Јавен обвинител во присуство на полициски екипи извршил увид, по чија наредба телото е предадено на семејството на погреб.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа