Вчера во 22,10 часот во Охрид на улицата „Кленоец“ се случила сообраќајна незгода во која автомобил „Рено Меган“ со охридски регистерски таблици управувано од Б.T. (75) удрил во велосипед управуван од Б.M (61), и двајцата од Охрид.

На Б.M. медицинска помош му била укажана во ОБ Охрид, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, по што бил препратен во МЦ „Св.Еразмо“.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС Охрид.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа