Тешка сообраќајка кај Грделичка клисура во Србија, во која учествувале автомобил со скопски регистарски таблички и камион. Две лица се повредени.

Пред околу еден час дошло до судар на автомобил марка Рено Клио со скопски регистарски таблички и камион кај Гредличка клисура во Србија. Во сообраќајката тешко се повредени два патника од автомобилот со македонски регистарски таблички.

Очевидци на настанот за КУРИР велат дека вратите од автомобилот биле сечени, за да бидат извадени двајцата повредени, по што тие веднаш биле префлени во болница.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа