Од стан во Битола вчера се украдени се 32.700 долари и златен накит.

krazba

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи Б.К. од Битола во СВР Битола пријавила дека вчера во периодот од осум до 17:45 часот непознат сторител извршил тешка кражба во нејзиниот стан.

Сторителот влегол насилно и откако извршил пребарување одзел 32.700 американски долари, златно ланче со привезок и четири златни прстени.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа