Две непознати маскирани лица синоќа со закана со пиштол извршиле разбојништво во маркет спроти Трговскиот центар „Буњаковец“.

Разбојништвото било пријавено синоќа во 21:55 часот во Единицата за известување и командување Скопје.

Сторителите со закана со пиштол од вработената одзеле неутврдена сума пари од дневниот промет, по што побегнале во непознат правец. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа