Тринаесет годишно момче ја силувал својата сестра која била две години постара, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Четириесет и три годишен жител на едно тетовско село пијавил дека неговиот син во три наврати насилно ја соблекувал неговата ќерка, ја допирал по телото, а имале и сексуален однос.

Според пријавителот, во сите три случаи девојчето пружало отпор, се вели во соопштението.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа