Vip

Вчера околу 18 часот во водите на Охридското езеро кај месноста Сараиште се удавило машко лице на возраст од околу 60 години. На местото на несреќата веднаш излегле екипи на СВР Охрид и на јавното обвинителство.

Очевидци велат дека телото најпрво го забележале посетители на плажата.

Информацијата е потврдена од портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. За сега нема други информации.

Снимките што ги емитуваме се цензурирани во интерес на истрагата која е се уште во тек.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа

banerMasaMedo

AcaLukasIRadmila