Од Интерно Одделение при Клиничка болница Тетово вчера било пријавено во полиција дека кај нив била донесена почината Ц.К.(60) од Тетово.

-Од извршените проверки утврдено е дека на починатата, движејќи се пеш по улица “Ѓорче Петров”, и се слошило и паднала на тротоарот. Од страна на минувачи дадена и е помош, но истата не давала знаци на живот, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово. Телото на починатата е дадено на обдукција.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа