Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка.

-Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што било пријавено, на 10.08.2017 година околу 23:30 часот го напуштило домот, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа