И.С.Ј. (70) од Данска била прегазена вчера попладне на улица „Македонија“.

Од полицијата информираат дека 25-годишниот скопјанец Б.Г. управувајќи мотор удрил во жената која се здобила со тешки повреди.

Истата со возило на Итна медицинска помош била пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде по укажаната лекарска помош е пуштена.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа