Четири непознати маскирани лица со закана и со пиштоли синоќа околу 20 часот влегле во куќата на Б.С. (24) на улицата „Менделеева“ во Скопје.

Како што информира денеска МВР, крадците го врзале Б.С., го удриле со пиштолот во главата, по што извршиле пребарување низ куќата. Пред полициските службеници Б.С. изјавил дека не може да каже дали и што му било одземено.

СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа