Кон крајот на денешниот ден и утре претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови од земјава, каде се очекува и да се формира нова снежна покривка.

Во наредните денови, времето ќе биде стабилно и суво.

Во петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа