Педесет и седумгодишниот Ѓ.Ѓ. (57) од селото Јосифово завчера во Полициската станица Валандово пријавил дека на 11 февруари од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка З.Н. (79) од село Горни Липовиќ, која боледувала од склероза.

По социјалните мрежи кружат апели доколку некој ја види баба Злата да пријави.

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа