Македонија

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П.

Повеќе...

Машко лице со повреди на главата од кои обилно крварел бил пронајден вчера утрото околу 9 часот на булеварот „Борис Трајковски“. Случајот во полиција го пријавил граѓанин кој го забележал лицето.

Повеќе...

Две лица се повредени, од кои една жена тешко, во сообраќајна несреќа која вчера во 21.40 часот се случила на улицата „Ресенска“ во Скопје.

Повеќе...

Во Скопје на булеварот „Партизански одреди синоќа се извршени две разбојнишва врз малолетници. Непознати лица нападнале две малолетни лица од Ресен и Другово и едно лице од Скопје.

Повеќе...

kola1111Среда, 15 ноември 2017 година, почнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со потсетување за законските одредби кои треба да ги почитуваат возачите за управување со возило во зимски услови.

Повеќе...

Осумнаесетгодишна девојка од гостиварското село Добри Дол, вчера во полициската станица Гостивар пријавила лице од Тетово дека ја уценувал.

Повеќе...

toksikologija1011Недозволена љубовна врска е причината за синоќешниот напад врз докторот од Клиниката за Токсикологија, дознава Скопје Инфо од извори на Клиниката.

Повеќе...

lisici1011Турската полиција денеска приведе 82 осомничени членови на Исламска Држава во операција во Истанбул, јави Турската телевизија НТВ.

Повеќе...

brzapomos1011Во 20 часот синоќа во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен кај нив 19-годишниот М.Ј. од селото Црешево, скопско.

Повеќе...

Триесет и тригодишниот Н.Б. од тетовското село Боговиње, вчера околу 18 часот пријавил грабнување на неговиот 52 годишен дедо А.А од Жеровјане, кој претходно бил пријавен за исчезнат.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа