Македонија

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола- Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите учествувале во несреќата.

Повеќе...

tepacka09Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот.

Повеќе...

kombe0811Триесет и едногодишната гостиварка Н.Н, вчера околу 17 часот и 45 минути паднала од прозорец од четвртиот кат на станот во кој престојувала на улица „Мара Угринова“ во Гостивар.

Повеќе...

Л.А. вчера вечерта пријавила дека на 4-ти месецов околу 2 часот нејзината малолетна ќерка и кажала дека нејзин соученик ја уценувал со фотографии кои ги направила во текот на 2016 година додека имала 13 години.

Повеќе...

besilka0811На поширокото гостиварско подрачје, заклучно со денеска регистрирани се 3 самоубиства на исто толку машки лица, сите на возраст над 30 години. Трите самоубиства биле извршени со бесење, а причина за истите се нервни растројства со кои се соочувале подолго време, информираат од СВР Тетово.

Повеќе...

ubistvo08Едно лице е убиецот на Мартин Јанушев, соопшти денеска МВР.

Повеќе...

policija0711Дваесет и шест годишната прилепчанка изутринава е пронајдена почината во својот дом. Прилепското основно јавно обвинителство побара да се изврши обдукција врз телото за да се утврдат причините за нејзината смрт, информираат од обвинителството.

Повеќе...

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6 ноември. Денеска е Св. маченик Арета.

Повеќе...

На 05.11.2017 година околу 21:00 часот на магистралниот пат Велес-Штип-Кочани, кај фабриката за масло, се случила сообраќајна незгода во која засега непознато лице управувајќи возило, удрило во пешак, кој починал на самото место.

Повеќе...

staklo0611Во 01:00 часот утрово во Скопје на крстосницата од бул.„Александар Македонски“ и сервисната улица која ги поврзува со кружен тек бул.„Никола Карев“ и ул.„Беласица“, се случила сообраќајна незгода.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа