Македонија

ubistvo06Полицијата се уште трага по убиецот, нарачателот, но и останатите вмешани во ликвидацијата на 28-годишниот Мартин Јанушев, кој викендот беше застрелан во скопската населба Аеродром.

Повеќе...

cador0411Македонија ќе биде променливо облачно, во раните утринските часови со локален слаб дожд.

Повеќе...

Безживотно тело на маж утрово е пронајдено на улицата „Френклин Рузвелт“ во Скопје.

Повеќе...

policija-lenta0411Убиството на 28-годишниот Мартин Јанушев ја потресе цела Македонија. Убијците се уште се на слобода, а граѓаните во страв.

Повеќе...

zagaden-skopjeМерните инструменти на Министерството за животна средина синоќа покажаа големо загадување на воздухот во Скопје.

Повеќе...

krazba04На 03.11.2017 година во 09:30 часот во Скопје на ул.„Бутелска“ бб во експозитурата на „Халк банка“, три лица, со фантомки на главите и вооружени со пиштоли влегле во банката и почнале да викаат, по што отишле на шалтерот за кредитирање и од вработениот побарале пари.

Повеќе...

Педесет и седум годишниот М.А. од скопски Добридол вчера околу 10:45 часот бил пронајден мртов на нива од страна на членови на семејството.

Повеќе...

tepacka0311Петнаесет годишно момче пред два дена околу 19 часот било нападнто од три непознати лица на автобуска станица на булеварот „Александар Македонски“.

Повеќе...

sud03Педесет и седум годишниот Е.И. од скопско Арачиново кој вчера беше уапсен во близина на Врховниот суд, а за време на изрекување на пресудите во случајот „Диво Насеље“, бил автор и на писмо со заканувачка содржина, информираат денес од полицијата.

Повеќе...

uapsen0311Од Министерството за внатрешни работи информираат дека по извршеното вештачење утврдено е дека Е.И. (57) од Арачиново кој вчера беше приведен во близина на Врховниот суд, носел пиротехнички средства (петарди).

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа