Македонија

avtobus2912Најмалку три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Москва.

Повеќе...

brza-pomos2912Во пресрет на прославите за новогодишните и божиќните празници, службата за Итна медицинска помош упати препораки до граѓаните со цел да се избегнат несакани последици.

Повеќе...

8-sept2812Скопјанецот Д.Ј. (82) е тешко повреден откако вчера бил прегазен од автобус „Јутонг“ со скопски регистарски ознаки.

Повеќе...

majka-terezaДваесет и три годишниот Е.Б. од Скопје вчера бил донесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ откако се обидел да се самоубие.

Повеќе...

noz2812В.С.(63) од село Врапчиште вчера во повреда на левата страна од стомакот нанесена од нож бил донесен во гостиварската болница.

Повеќе...

zagaduvanje0Ослободување од работни обврски на бремените жени, лицата постари од 60 години, како и лицата со хронична астма, прележан миокарден инфаркт или мозочен удар, без разлика на возраста, со препорака на матичен лекар, е една од мерките која од утрово стапи во сила по добиените информации од УХМР за квалитетот на воздухот кој последователно повеќе од два дена е надминат над дозволеното, односно над 200mg/m посебно на мерните станици во Лисиче, Ректорат и Тетово каде достигна и до 600mg/m.

Повеќе...

pistol27Во тој момент од неговата бочна страна наишол Г.С. и со возилото започнал да го потиснува товарното возило кон неговата десна страна. Тој удрил во товарното возило, по што му пукнала гума и возилото на второпријавениот застанало.

Повеќе...

kola-sudar27На 26.12.2017 годинa во 00:30 часот на бул. „Србија“ се случила сообраќајна незгода во која возило Мерцедес со скопски регистарски ознаки управувано од С.М. (30) од Скопје изгубилo контрола над возилото и удрилo во метална канделабра, рекламен билборд и ограда.

Повеќе...

kuce27Куче нападна 15-годишно девојче од Скопје.

Повеќе...

isceznat2712Роднините и пријателите бараат помош во пронаоѓањето на исчезнатиот Кире.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа