Македонија

napad-thumbКурир дознава дека професор од средното училиште „Кочо Рацин“ денес физички нападнал ученик од четврта година.

Повеќе...

Двајца Тетовци повредени од мразулциЕдно лице е потешко повредено, а едно полесно од пад и удар на мразулци во два одвоени случаи што денеска за само половина час се случиле во Тетово, информираат од хирушката амбуланта на Тетовската клиничка болница.

Повеќе...

Македонската филхармонија ќе го изведе концертот „Кафе во Париз“Македонската филхармонија вечер ќе го одржи првиот од двата тематски концерти насловен „Кафе во Париз“.

Повеќе...

sonce-zima-02Oд УХМР известуваат дека денес во утринските часови ќе биде многу студено со магла по одделни котлини, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Повеќе...

21 годишна Македонка пронајдена мртва во ЧикагоДваесет и едно годишната Македонка Ирена Накова од Струмица во неделата е пронајдена мртва во Чикаго.

Повеќе...

Православните го слават Свети маченик ТрифунПравославните верници денес го празнуваат Свети маченик Трифун.

Повеќе...

sonce-zima-02Ова утро не очекува студено време со појава на голомразица, а преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Зголемена облачност ќе има во западните делови, каде ќе има слаб локален снег.

Повеќе...

strujaДеновиве во голема кампања надлежните побараа граѓаните на Македонија да штедат електрична енергија под изговор дека како и сите балкански земји и ние се соочуваме со енергетска криза.

Повеќе...

Повторно поскапуваат бензините и дизелот Малопродажните цени на нафтените деривати од полноќ поскапуваат во просек за 1,57 отсто, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

Од бензиска пумпа украдени 820.000 денари Две маскирани лица од кои едниот вооружен со пиштол вчера извршиле разбојништво на бензиска пумпа во Велес, информира денес Министерството за внатрешни работи.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа