Македонија

kalendar2312Од празниците кои „пропаѓаат“ како неработни денови оваа година, поради тоа што се паѓаат во сабота, оваа година ќе ги „загубиме“ Бадник на 6-ти јануари, Денот на независноста на 8-ми септември и Св. Климент Охридски на 8-ми декември.

Повеќе...

Судот во Прилеп одреди притвор за две лица, осомничени за разбојништво во два одвоени случаи во градот.

Повеќе...

Како што информираат од МВР, во 2017 година, пријавената, гинеколог акушер за прием и породување на родилки, на родилките и членовите на нивни семејства им продавала ампули за полесно породување.

Повеќе...

raka-boks2212По кратко време, откако оштетениот го напуштил локалот, на улица „Македонија“, бил пречекан од пријавените кои го фатиле за раце и истите почнале да го влечат и физички го нападнале.

Повеќе...

policija2012Вистинска драма се одвивала во 18 часот синоќа во Кавадарци, кога жена била нападната и ограбена во својот дом.

Повеќе...

sudar2012На регионалниот пат Охрид- Свети Наум помеѓу авто-кампот „Елешец“ и село Пештани, вчера во 08:10 часот се случила сообраќајна незгода во која Л.Ц. (38) од с.Пештани, управувајки патничко возило „Даеву Нексија“ со охридски регистерски таблици изгубила контрола над возилото и со истото удрила во дрво.

Повеќе...

iscezna2012Во понеделникот, на 18.12.2017 година во 20:50 часот во СВР-Битола, С.С. (47) од Битола пријавила дека истиот ден околу 16:00 часот од домот во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка Ј.С. (22).

Повеќе...

Ноќеска 45 минути по полноќ на булевар „Третта Македонска бригада“ во Скопје, пред раскрсницата со улица „Фрањо Клуз“, се случила сообраќајна незгода во која З.В. (51) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над истото и удрил во бетонски ѕид од објект.

Повеќе...

Седумдесет и едно годишниот Б.Д. вчера околу 12:30 часот пријавил во полиција декана Плоштад Македонија поточно кај „Ристиќева Палата“, бил нападнат од кучиња скитници.

Повеќе...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа