Македонија

Променливо облачно време со умерен до засилен ветер од јужен правец, чија брзина на моменти ќе достигне околу 80 километри на час, а на планините и над 100 километри на час, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Повеќе...

Во Сирија е убиен уште еден Албанец од Македонија, објавија медиуми на албански јазик во Македонија. Според информациите, станува збор за скопјанецот со презиме Адеми, познат член на боксерскиот клуб ,,Шкупи“.

Повеќе...

Четириесет и едно годишниот Џ.А. од Скопје на 11-ти месецов околу 22 часот бил донесен повреден во Ургентен центар Скопје со две убодни рани и расекотини на рацете и по санирањето на истите тој е пуштен на домашно лекување.

Повеќе...

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(45) и Е.А.(47), двајцата од кичевското село Аранѓел поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Повеќе...

sneg1512На почетокот од 2018-та година, првите три седмици имаме три продолжени викенди по ред, или ќе се работиме по четири денови во неделите.

Повеќе...

Триесет и осум годишната Џ.Б.од населба Илинден вчера околу пладне пријавила дека истиот ден околу 7:30 часот додека се движела по ул.19 во населбата била нападната од страна на четири кучиња скитници, при што едно од кучињата ја каснало во предел на грбот.

Повеќе...

zagaduvanje14Светот разбра и за Скопје, градот утринава „гордо“ се искачи на лидерската позиција држејќи го првото место по загаденост на Земјата.

Повеќе...

pomos1412Хуманитарен настан и изложба на 80 слики изработени од децата од Дневните центри од Дебар, Делчево, Кичево, Велес, Гостивар, Кавадарци, Прилеп и Скопје ќе се одржи денеска во Македонскиот народен театар, во организација на Црвениот крст на Македонија.

Повеќе...

Педесет и осум годишниот Н.С. од Гостивар ноќеска се здобил со тешки повреди на работното место.

Повеќе...

policija1100Четириесет и осум годишната А.Е. вчера пријавила во полиција дека била физички нападната додека одржувала настава во основното училиште во село Батинци.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа