Македонија

Скопјанецот Б.Д.(52) вчера околу 10:30 часот во во село Кондово во кругот на објект на Јавно претпријатие “Водовод и Канализација“ прегазил прешак, вработен во претпријатието.

Повеќе...

С.T.(43) од Скопје вчера околу 10:35 часот пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот И.T.(46) и притоа се здобила со тешки телесни повреди.

Повеќе...

sobranie-kriza2Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска потврдија дека нема да учествуваат во парламентарните тела и заседанија посочувајќи дека во ситуација кога шестмина нивни колеги се во притвор нема соодветни услови за тие да партиципираат во работата на Собранието.

Повеќе...

Машиновозачите ќе продолжат со штрајкот се додека не им се исплати вториот дел од платата за октомври, порача Душко Чакаровски, машиновозач во Македонски железници АД Транспорт на денешната прес-конфеенција.

Повеќе...

Акција за бојкотирање на наставата на 20 декември е претставена на социјалната мрежа Фејбук при што се повикуваат сите родители да не ги пуштаат своите деца тој ден на настава за да се покаже дека е важна борбата против загаденоста на воздухот.

Повеќе...

Во 15 часот вчера во полиција било пријавено дека во Скопје во комплексот„Мајка Тереза“ од страна на непознат сторител била извршена кражба на пиштол марка „Глок 17“ кој му припаѓал на 31-годишниот И.Х.

Повеќе...

Во село Мамутчево, Велешко, пред куќата на Д.С. (41) дошол неговиот чичко З.С. од истото село, кој со дрво и со употреба на физичка сила ја искршил влезната врата и на висок тон упатувал закани по живот кон оштетениот и неговото семејство.

Повеќе...

Триесет и шест годишната З.Р. и нејзиниот 6 годишен син вчера околу 14:30 часот биле нападнати и искасани од куче на улицата „Перо Наков“ во Скопје.

Повеќе...

siluvane09Четириесет и четири годишниот В.А. од штипско село вчера пријавил во полиција дека дента околу 13 часот од страна на Е.А. била силувана неговата 20 годишна ќерка.

Повеќе...

sudar09Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа