Македонија

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.Т.(36) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „поднесување лажни докази“.

Повеќе...

srcev-udarПојавата на инфаркт и мозочен удар е тесно поврзана со грипот, тетанусот и вакцината против менингокока.

Повеќе...

velesanec24Седумдесет и двегодишен велешанец утрово загина во сообраќајна несреќа во Демир Капија, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Повеќе...

pistol24Непознати лица вчера во два наврата извршиле разбојништва во казино на ул „Ѓорѓи Поп Христов“ во Скопје и во спортска обложувалница кај Зелен пазар во Скопје.

Повеќе...

Осумнаесет годишната сопатничка К.Ј. од Битола го загуби животот, а М.К.О. која го управувала возилото е пренесена во битолската Клиничка болница по вчерашната тешка сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот патен правец Битола-Прилеп.

Повеќе...

puski.24Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија, до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против З.Г. (57) од Скопје поради основано сомнение дека сторил две кривични дела „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“ и „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама“.

Повеќе...

Н.З. (20) од с.Добарце вчера попладне пријавил дека околу 13 часот околу 10 непознати лица извршиле насилство врз него додека бил со негов братучед од с.Желино и негов другар.

Повеќе...

Сончево и топло време со температура до 27 степени ќе се задржи и утре, а од понеделник ќе има заладување, облачно време со дожд и снег, најавува УХМР.

Повеќе...

Три лица се повредени, од кои едно се бори за живот по сообраќајна несреќа која вчера околу полноќ се случила на крстосницата со улиците „Сава Ковачевиќ“ крак 1 и 11.

Повеќе...

Дваесет и девет годишниот Н.Н. од Кочани го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер на улицата „Глигор Апостолов Гочо“ во Кочани околу 01:45 часот.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа