Македонија

puska09Ловџија го загуби животот откако вчера околу 14:30 часот е усмртен со куршум од ловечка пушка во пределот на главата.

Повеќе...

Педесет и три годишниот С.С. вчера во Полициското одделение Петровец пријавил дека на 4-ти месецов исчезнал неговиот 19 годишен син М.С.

Повеќе...

masovna-tepackaДве групи на малолетници вчера околу 10 часот го нарушиле јавниот ред и мир на ул. „Коста Абрашевиќ“ со меѓусебна тепачка.

Повеќе...

zapalen-avtomobilГореше автомобил среде Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 23:05 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Орце Николов“ од засега непознати причини се запалило патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистерски таблички сопственост на правно лице од Скопје.

Повеќе...

makedonija06Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ќе постапува по кривичната пријава во врска со снимањето на играна серија „Македонија“. Осомничено лице од Агенцијата за филм го оштетило Буџетот на Република Македонија за износ од 68.000.000 денари.

Повеќе...

policija0612Исчезна уште една скопјанка.

Повеќе...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во интервју за емисијата „Ноќно студио“ на Телма, изјави дека СДСМ и ДУИ знаеле дека ќе се случи упадот во Собранието на 27 април.

Повеќе...

Четири непознати маскирани лица со закана и со пиштоли синоќа околу 20 часот влегле во куќата на Б.С. (24) на улицата „Менделеева“ во Скопје.

Повеќе...

snezana05На социјалните мрежи се шири апел за помош за пронаоѓање на исчезнатата Сњежана Тројачанец.

Повеќе...

Во полициската станица Гостивар вчера е пријавено дека непознато лице вчера се обидело да обљуби студентка од Турција со иницијали Е.Г, а откако не успеал во намерата ја ограбил.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа