Регион

sudar2803Четворица тинејџери на возраст од 17 до 19 години загинаа во страшна сообраќајна несреќа која се случи утринава во близина на Солун.

Повеќе...

rama2803Албанската опозиција категорично останува на ставот дека нема да оди на избори доколку не се избере техничка влада која ќе ги организира истите независно од апелите на меѓународните претставници да се откажи од бојкотот.

Повеќе...

delavi1103Американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави, реагираше во врска со изјавата на косовскиот претседател Хашим Тачи, порачувајќи му дека безбедноста на Косово зависи од неговите партнери.

Повеќе...

vojska10Европската Унија го има истиот став со НАТО и САД за прашањето на војската на Косово и истакнува дека нема трансформација на Безбедносните сили на Косово во војска без поддршката од сите заедници на Косово, денеска соопштија од седиштето на ЕУ во Брисел, пренесе Танјуг.

Повеќе...

vucic04По средбата со високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Федерика Могерини, премиерот на Србија Александар Вучиќ одржа прес-конфенција за медиумите на која во најголем дел одговараше на прашања поврзани со средбата.

Повеќе...

kuce25- Врз мојата ќеркичка (9) скокна куче јапонска акита и ја фати за усните. И направи ужасни повреди и и ги искрши забите. Таа е оперирана во детската болница и сега се наоѓа на домашно лекување, раскажува Видо Раѓеновиќ од Нови Сад.

Повеќе...

strpac23Бебето од Штрпац, кое пред два дена неговиот татко го избоде со нож, успешно заздарвува на Детската клиника во Ниш. Другото бебе денеска е погребано. Мајката на близнаците е во многу лоша состојба под лекови.

Повеќе...

noz-zabilaВрховниот суд во Загреб ја укина пресудата на 23 годишната Кармен Ѓорѓевиќ која се товари за убиство на својот 35 годишен сопруг Саша Ѓорѓевиќ.

Повеќе...

siluvane20Тројца државјани на БиХ, Сирија и Македонија кои барале азил во Хрватска, се уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка.

Повеќе...

ubistvo17Мајката на момчето кое вршело тортура врз познаник и тоа го емитувал на Фејсбук, застанала во одбрана на синот.

Повеќе...

tisinaBaner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа