Утрово дожд и снег ја зафати Македонија, а освен нашата земја снег во моментов вее и во повеќе Балкански ски центри.

Во најпознатиот српски ски центар Копаоник од утрово вее снег и дува јак ветер, а српските медиуми објавуваат и дека во моментов температурата изнесува -1 целзиусов степен, а висината на снегот е 20 сантиметри.

Освен низ повеќе градови и планини во Србија снег падна и во Хрватска, Босна и Словенија.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа