Северниот дел на Франција и главниот град Париз вчера ги погоди силно снежно невреме кое предизивика колапс во сообраќајот.

Портокалова фаза на предупредување е прогласена во 28 француски департмани, вклучително и осум во регионот на Париз, се поради опасните временски услови и мразот на патиштата.

Компанијата која управува со Ајфеловата кула одлучи истата да ја затвори поради лошите временски услови.

 

Извор: КУРИР

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа