Регион

Расте невработеноста во Грција Нивото на невработеност во Грција достигна 16,3 проценти во второто тромесечие од годинава, наспроти 11,8 отсто една година претходно и 15,9 проценти во првото тромесечие од годинава, покажуваат податоците на грчката статистичка служба.

Повеќе...

Саркози, Меркел, Папандреу: Грција останува во еврозоната Лидерите на Грција, Франција и Германија на телефонска конференција вчера ја разгледаа ситуацијата во Грција и финансиската криза која ги потресува светските пазари. 

Повеќе...

Грција ќе пропушта возила на секои 2 часа Поради штрајк на грчките цариници, на граничните премини со Грција и денес се очекува застој и прекини во пропуштањето на возилата на грчката страна од премините.

Повеќе...

Утре не тргнувајте кон ГрцијаУтре целосно ќе биде блокиран сообраќајот на грчките премини, на Богородица возилата ќе се пропуштаат во временски интервали.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа