Регион

Членови на ултранационалистичката партија во Грција „Златна зора”, вчера насилно упаднале во општинската зграда во Солун и извикувале „Македонија е грчка”.

Повеќе...

ubistvo-mitrovicaЛидерот на „Србија, демократија, правда“ Оливер Ивановиќ е застрелан утринава во Косовска Митровица.

Повеќе...

nevreme-grcijaРеонот на грчкиот град Лариса денеска е зафатен од силен ветер и врнежи од дожд и снег, кои предизвикаа поплави и проблеми во сообраќајот.

Повеќе...

На сараевската улица „Кошево“ на 31 декември во контејнер било пронајдено живо бебе, старо само неколку дена.

Повеќе...

kamionet23Обилните врнежи снег предизвикаа големи проблеми во сообраќајот во Грција каде медиумите постојано објавуваат кои патишта се затворени за сообраќај или е неопходна зимска опрема за отежнато движење.

Повеќе...

Албанскиот премиер Еди Рама беше постојано критикуван за неформалниот стил на облекување на средбите со челниците на ЕУ.

Повеќе...

tirana1812Во Тирана дојде до судир на полицијата со учесниците на протестот кои имаа намера да влезат во Собранието.

Повеќе...

nemiri18Хаосот на јужната трибина на стадионот на „Партизан“ во текот на вечното дерби во средата навечер бил со месеци внимателно подготвуван и имал за цел да предизвика немири во цел Белград, кои на крајот би довеле до криза на власта.

Повеќе...

policija18Слушнав четири истрели, а потоа и жена како плаче и вика: „Помош“.

Повеќе...

Делови на Босна и Херцеговина од синоќа се зафатени со бура и силен ветер, кои предизвикаа голема материјална штета.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа