Регион

Шлепер се превртел на автопатот Ниш-Белград, а пожарникарите еден час од смачканата кабина во извлекуваме возачот П.К. (48), кој потоа итно бил пренесен во Ургентниот центар во Ниш.

Повеќе...

Lavrov.02Рускиот шеф на дипломатијата, по острите пораки од САД, потсетил дека исто такво уценување доживеале и Украинците пред избивањето на револуцијата.

Повеќе...

voda25Три лица загинаа во поплавите предизвикани од невремето проследено со пороен дожд, што го зафати реонот на бугарскиот црноморски град Бургас.

Повеќе...

sneg25На територијата на српската општина Нова Варош околу 600 домаќинства се без електрична енергија, а најкритична била состојбата околу неколку села.

Повеќе...

sneg24Утрово дожд и снег ја зафати Македонија, а освен нашата земја снег во моментов вее и во повеќе Балкански ски центри.

Повеќе...

bosanac19Енис Мрвољак (48) од градот Маглај во Босна и Херцеговина е меѓу убиените во вчерашниот напад во Балтимор, објавија босанските медиуми.

Повеќе...

tijana18Фондацијата „Тијана Јуриќ“ од 23 до 29 октомври во повеќе од 40 градови ширум Србија ќе организира потпишување на петиција за воведување доживотна затворска казна за убијци на деца.

Повеќе...

sneg07Снегот кој беше најавен за викендов го покри целиот Балкански полуостров, а со тоа се јавија и првите проблеми.

Повеќе...

tepacka3009На вчерашната дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување“ и Милаим Зека од „Иницијатива“.

Повеќе...

srbija.teroristПолицијата во Краљево спречила крвав масакр на бомбаш, кој се заканувал дека ќе крене се во воздух, а целата драма ја пренесувал во живо на Фејсбук.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа