Регион

nozi27Десет доктори асистирале во породувањето кое како што велат, се случува еднаш на 625 милиони случаеви.

Повеќе...

Nafta24Една жена, и покрај големото излевање на нафта, јужно од Атина, се одлучи да се искапе во морето.

Повеќе...

rukavici18Горан Ленац тренирал на помошниот терен на второлигашот Бокељ. Непознат напаѓач му пришол и му пукал во глава. Полицијата го блокирала влезот на Котор, а лекарите го оперираа голманот, но не можеле да го спасат.

Повеќе...

specijalci.13Припадници на специјалната единица на полицијата во Сараево во неколку населби спроведе голема акција поради трговија на дрога.

Повеќе...

orto12Гробница со големина на мала куќа, е пронајдена во јужна Грција. Почивалиштето му припаѓа на благородник од бронзената ера.

Повеќе...

dozd1109Обилните дождови во Задар утрово предизвикаа големи поплави во домовите и подрумите на жителите.

Повеќе...

Двајца припадници на војската на Србија загинаа во страотна сообраќајна несреќа што се случи синоќа во 22.40 часот на автопатот Белград- Ниш, кај селото Дражавац.

Повеќе...

Докторот и младата актерка биле во врска и живееле заедно.

Повеќе...

kosovo0509На граничниот премин Јариње не им бил дозволен влез во Косово на министерот за образование на Србија Младен Шарчевиќ и на директорот на канцеларијата за Косово и Метохија (КиМ) Марко Ѓуриќ, соопштија од канцеларијата за КиМ.

Повеќе...

nemiri04Во атинската населба Екзархија синоќа група анархисти со качулки на главите почнале да фрлаат со молотови коктели врз припадници на грчката полиција, при што избиле судири.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа