Регион

voz-pruga2408Воз на грчката државна железница Траиносе кој одел за Атина денеска излета од шини пред да застане на станица во Лариса, централна Грција.

Повеќе...

fb-grupiНа Фејсбук веќе некое време, сосема јавно и без никаква цензура постојат две групи наменети за корисниците од Хрватска и регионот, а кои отворено промовираат и повикуваат на инцест, педофилија и што е можно поодвратни форми на сексуално однесување, пишува хрватски Индекс.

Повеќе...

ajkula10Кај островот Света Недела во близина на црногорскиот приморски град Будва, е уловена ајкула долга 220 сантиметри.

Повеќе...

dozd07По повеќедневните високи температури, во западните делови на Балканскиот Полуостров вчера пристигна освежување, проследено со пад на температурата, при што Сараево беше погодено од пороен дожд, врнежи имаше и во Загреб, а делови од Словенија ги погоди град.

Повеќе...

krit0108Земјотрес со јачина на ударот од 5,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Средоземно Море, крај брегот на грчкиот остров Крит, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт.

Повеќе...

pozar30Од синоќа беснее пожар во шумски регион од областа Евританија, во централна Грција, јави весникот „Катимерини“.

Повеќе...

navivaci28Водачот на Делиите, навивачката група на Црвена Ѕвезда бил погоден од огнено оружје вчера вечер.

Повеќе...

pozari2107Сите пожари во Црна Гора се ставени под контрола, иако и натаму тлее пожарот кај Забрѓа и Мркова, кај Херцег Нови.

Повеќе...

zemjores2107Две лица загинаа, а најмалку 120 се повредени во силен земјотрес што ги погоди грчките острови во југоисточниот дел на Егејското Море.

Повеќе...

tepanje20Двајца навивачи на шкотскиот фудбалски клуб „Абердин“ се пренсени во болница на лекување, откако група од околу 50 Шкотланѓани, кои носеле ознаки на својот клуб, биле нападнати во стариот дел на Мостар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа