Регион

pozar18Пожарот уништил најголем дел од кампот Весло, но за среќа никој не е повреден.

Повеќе...

split00Дваесет и четиригодишно момче загина поради давење од пластична ќесичка со марихуана, откако сплитската полиција на фестивалот „Ултра“ го привела под сомнение дека поседува дрога.

Повеќе...

sudar17Две лица загинаа вчера кај Будва, во Црна гора, во судар на автомобил и мотоцикл.

Повеќе...

grmezi12Хрватска синоќа беше зафатена од невреме по бранот жештини. Во делови од државата паѓаше град со големина на пинг-понг топче, јавуваат хрватски медиуми.

Повеќе...

Едно лице загина, а околу 25 се повредени во сообраќајната несреќа, во која автобус со полски регистерски таблички излета од патот Суботица – Нови Сад и се преврте.

Повеќе...

nevreme2906По вчерашниот жежок и спарен ден, делови на Хрватска синоќа беа зафатени од силно невреме, пропратено со силен ветер, грмежи и пороен дожд.

Повеќе...

parlament2806Српскиот Парламент денеска одржува седница за избор на новата влада, на која мандатарката Ана Брнабиќ го презентираше експозето за работа на нејзиниот кабинет и неговиот состав.

Повеќе...

– Албанскиот премиер и лидер на Социјалстичката партија категорично ја отфрли можноста за коалиција со досегашниот владин партнер Движењето за социјалистичка интеграцја (ЛСИ) по изборите на 25 јуни, но не ја отфрла таа можност со Демократската партија.

Повеќе...

Aкушерката Емили Ковачева со тупаници , а можеби и со шише удирала новороденче во софиската болница ,,Софијамед“ докажаа резултатите на судско – медицинската анализа.

Повеќе...

nozici2106Две докторки од босанскиот град Бијељина се осомничени за несовесно лекување, откако при операција во стомакот на пацинтака заборавиле компресивна газа.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа