Регион

devojce-policija24Непознат насилник со нож расекол малолетничка од Белград, во парк пред основно училиште, пренесуваат српските медиуми.

Повеќе...

leta2204Несреќата се случила минатиот четврток, а 5 годишното дете за среќа поминало со полесни повреди затоа што отворениот чадор го ублажил падот.

Повеќе...

nevreme20Невобичаено ниските температури за овој период на годината, проследени со снег, дожд и силен ветер што ги погодија изминативе денови Хрватска и Босна и Херцеговина, според прогнозите на хидрометеоролозите, ќе потраат и следните денови.

Повеќе...

dzid00Турција изгради 556 километри од бетонскиот ѕид на границата со Сирија, објави денеска турското Министерство за одбрана на Твитер.

Повеќе...

migranti00Српската полиција приведе 200 мигранти, кои биле откриени во реонот на градот Шид во близина на границата со Хрватска, јави електронското издание на белградскиот весник „Блиц“.

Повеќе...

policija0804При силна експлозија, која рано утринава ги растревожи жителите на црногорскиот град Бар, уништен е приватниот автомобил на полициски началник во градот, јави Танјуг, повикувајќи се на весникот „Вијести“.

Повеќе...

avion0704Српски воен авион „Супер галеб Г 4“ се урнал утрово околу 10 часот на близина на градот Шабац во реонот на селото Слатина.

Повеќе...

taci05Официјална Приштина се подготвува да ја тужи Србија за геноцид на Косово, ова го кажа претседателот на оваа држава, Хашим Тачи.

Повеќе...

sudar-srbijaБранислав Бане Ранитовиќ (43) од Србија е уапсeн поради сомневање дека на први април со автомобил удрил во Дејана Аксентиќ (35) и нејзината ќеркичка Х.А и мајката на Дејана, Ружица (60) додека седеле пред својата куќа, пренесуваат српските медиуми.

Повеќе...

pozar0104Ужасна игра на судбината го однесе во смрт 34-годишниот Дејан Топаловичќ од Чачак, кој изгорел на денот кога славел за преживеана несреќа.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа