Во епизода на анимираната серија „Симпсонови“ предвидени се актуелните апсења на претставници на ФИФА. Неименуван службеник на ФИФА е уапсен за корупција откако на Хомер му нуди да биде судија на Светското првенство во фудбал во Бразил. 

simpsonovi

Епизодата со симптоматичен наслов „Не мораш да лажеш за да бидеш судија“ е емитувана во март 2014 година.

„Симпсонови“ во последните две децении прецизно го сецира светот околу себе користејќи го хуморот како главно оружје. Во епизодите на „Симпсонови“ на „удар“ се нашле познати пејачи, спортисти и актери, дури и американскиот претседател.

Извор: Курир

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа