Патнички авион Ан-148 што полетал од московскиот аеродром Домодедово, исчезнал од радарите по полетувањето.

Руски медими јавуваат дека авионот најверојатно се урнал во Раменскиот регион. Во авионот што летал кон Орск, имало 65 патници и шест члена од екипажот.

Леталото било сопственост на авиокомпанијата Саратов Ерлајнс. Кон реонот на несреќата упатени се спасувачки тимови, јави Тасс.

Последните информации се дека нема преживеани во авионската несреќа.

Извор: КУРИР

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа