Свет

padnati-koliНа дното се гледаат искршени автомобили кои се излизгале внатре.

Повеќе...

Вредноста на акциите на европскиот производител на патнички авиони Ербас се намали денеска откако компанијата беше принудена да го запре тестирањето на новиот модел А320нео поради проблем со моторите.

Повеќе...

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации Сергеј Полетјкин.

Повеќе...

turcijaТурција секогаш ќе биде на страната на Македонија затоа што Грција не е во право. Македонија секогаш ќе остане Македонија, изјави на дебата, пренесувана од Турската радио-телевизија, турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган.

Повеќе...

Патнички авион Ан-148 што полетал од московскиот аеродром Домодедово, исчезнал од радарите по полетувањето.

Повеќе...

snegСнегот во некои делови од Норвешка достигна висина од три метри, па некои куќи се затрупани, јави државниот новински сервис NRK.

Повеќе...

Рускиот претседател, Владимир Путин лично ги прегледал оклопните возила кои ќе ги користат специјалните единици во земјата.

Повеќе...

Полицијата во западен Бенгал ги уапсила сопругот и неговиот брат, кои Рита Саркар ги обвинила за крадење и продажба на бубрегот. Локалните медиуми објавија дека сопругот ја организирал нејзината операција на слепо црево кога пред две години жената имала големи болки.

Повеќе...

Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на времето, но конечната одлука за тоа треба да ја донесе Европската комисија.

Повеќе...

Девојчињата на истражителите им одговориле дека на злосторството ги натерал Слендермен, измислен лик од хорор приказните кои кружат на интернет.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа