Забава

benz.0Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе до неочекувано отворање на воздушните перничиња.

Повеќе...

kukicka.00Пред нешто повеќе од една година 13. годишниот Лук Тил од САД започнал да гради куќа за себе, бидејќи сакал да има простор кој ќе биде само негов. Ја изградил во дворот на куќата на своите родители за само 1.500 долари.

Повеќе...

taos.16Веќе со децении наназад жителите на градот Таос во Ново Мексико ги следи мистериозен звук. Станува збор за непрекинат нискофреквентен шум кој некои го споредуваат со далечен звук на работа на дизел мотор. Постојаната изложеност на овој звук предизвикува главоболка, несоница, непријатност, па дури и проблеми со дишењето.

Повеќе...

talevska.16На социјалните мрежи наголеми се споделува видео во кое ќе ја видите острата реакција на Ивона Талевска која нервозно и машки треска на маса, поради лошата координација со репортерката која известувала од гласачкото место во Бутел.

Повеќе...

turk.0Жителите на Туркменистан од 1993. година донела закон поради кој жителите уживаат во бесплатната струја, вода и гас. Оваа година претседателот на Туркменистан, Курбанкли Бердумухамедов го потпишал законот со кој се укинува бесплатната употреба на водата, струјата и гаста.

Повеќе...

seksi.sestra0Американката Лорен Дрејн е позната како најсексапилна медицинска сестра на Инстаграм. Нејзиниот профил го следат 3,2 милиони следбеници.

Повеќе...

kangur.01Занимлива фотографија од "набилдан" кенгур стана хит на социјалните мрежи но и светски медиуми.

Повеќе...

bitkoin.121039-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее со семејството во камп во близина на Венло, во покраината Лимбург.

Повеќе...

raperi.1210Славниот рапер Еминем сними спот во кој го критикува американскиот претседател Доналд Трамп и неговата политика, а еден детаљ особено се истакнува во новото видео.

Повеќе...

horor.10На интернет се појавила снимка од стаклениот мост во Кина, по кој одат група туристи. Мостот е поставен на висина од 1.179 метри над нивото на морето.

Повеќе...

zj 300x250-min

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа