Забава

avion-tСнимано шест дена на различни локации од Средо-земјата, вклучувајќи го Хобитон и Централен Отаго. „Нај закон безбедносното видео некогаш снимено“ почнува со два пасионирани фанови на „Господар на Прстените“ кои се наоѓаат на авионски лет заедно со Илајџа Вуд, Дин О`Горман и Питер Џексон кои ве советуваат што да правите ако маските со кислород паднат или засвети знакот за врзување на појасот.

Повеќе...

avengersМарвел не изненади со трејлер за високо очекуваниот филм, продолжение на многу одличен серијал, Avengers - Age of Ultron. 

Повеќе...

jackvale-t2Предобро изведен трик од еден од најлегитимните најинтересните и најоригиналните трикстери на Јутуб - Џек Вејл. Тој доаѓа до рандом луѓе и го користи нивниот телефон наместен на снимање да праша „дали има духови кој не слушаат?“ и како што е нормално - не добива одговор. Се додека не ја преслуша снимката...

Повеќе...

gabethreat-tИнцидентот се случил вчера изутрина кога Paranautical Activity (Името на играта) беше ставена на главната страна на Steam како дел од листа со игри со Ноќ на вештерките тематика. 

Повеќе...

ikea-tИКЕА, сама по себе е страшно место. Бизарно изолирани простории полни со чудни луѓе. Некогаш можете да се осетите како да никогаш нема да излезете од тој „лавиринт."

Повеќе...

Raspean.KamiondzijaОвој Македонец е вистински шампион, срцето го остава по патиштата, возејќи и пеејќи. Погледајте го видеото и почувствувајте ја позитивната енергија што ја зрачи овој распеан камионџија, ресенчанецот Андруш.

Повеќе...

audi-tАуди стави голем „извичник“ на технологијата за автоматско управување - „пилотирано возење“ - како што компанијата го нарекува - со демонстрација полна со адреналин во Германија викендов.

Повеќе...

kine-prometot copyЕден од најновите трендови кога ти „цвета“ бизнисот е јавно да се пофалиш за тоа. Пристигнал муабетов до Македонија, газдата направил добра пресметка за тоа колку заработуваат во месецот и решил човекот да направи реклама.

Повеќе...

Simpsons-tСаксофон ентузијастот Лиса Симпсон ја заврши синоќешната епизода на Симпсонови со мн чудна идеја.

Повеќе...

pajaci-tПјотр Наскрецки имал ноќна прошетка во прашумата во Гуана, кога слушнал чум од лисја. Кога ја вклучил светилката очекувал да види мал цицач како опосум или стаорец.

Повеќе...

wave-8-banner

MF-koj-pukashe

cetinski

do-balcak

Мисла на денот
Виц на денот
Стрип на денот
Фото на денот
Со желба за знаење
galerija
  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа