Маријано Ди Ваио е успешен блогер, моден дизајнер и актер од Италија со меѓународна кариера. Тој има 28 години, а освен по својата модно-ориентирана блогерска кариера, неодамна го обожуваат и поради улогата на татко.

Тој има своја линија на накит, чевли и очила за сонце и шест милиони следбеници на Инстаграм.

Ди Ваио отсекогаш бил заљубен во модната “street style” сцена, а обожува сноубординг и мотоспортови.

Во септември 2015 година, Маријано се оженил со својата партнерка Елеонора Бруначи, со која го добил синот Нејтан.

На Инстраграм има преку шест милиони следбеници.

Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа