Автомобили

vision.01Автомобилскиот гигант Mercedes и официјално го претстави новиот концепт за нивниот Maybach Vision модел, кој покажува многу малку – од фотографиите може да се забележи долга предница и задница, со црвена лента на средината, како и подобар увид во кабината.

Повеќе...

avtomobil.0308Еден од најтоплите денови ова лето ни донесе 37 степени под сенка - велат метеоролозите. Она што сигурно нема да ви го кажат се температурите во вашитеавтомобили сосека се пржат на сончевиот паркинг.

Повеќе...

avtomobil.2201Изминативе неколку дена корисниците на Фејсбук на Твитер ѝ се подбиваат на една француска русокоса која некако успеала целосно да си го уништи својот автомобил на необичен начин.

Повеќе...

benz.11По рекордната 2016. година, кога ширум светот биле испорачани 2,1 милиони автомобили гигантот Mercedes бележи двоен раст на продажбата и во првата половина на 2017. година.

Повеќе...

porse.11Porsche ја претстави новата серија на 911 Turbo S, наречена Exclusive. Ова е најмоќната верзија на овој легендарен модел, а сега компанијата го претставува и неговиот производствен процес.

Повеќе...

putin07Претседателот на Русија, Владимир Путин, деновиве ја тестираше лимузината наречена „прототип А“ наменета специјално за него но и за странските државници кои ќе престојуваат во Русија.

Повеќе...

vision.29Michelin веќе подолго време планира да го исфрли воздухот од гумите, а со проектот наречен „Висион“, деновите на грижа за притисокот во гумите, истрошените шари или монтажата на соодветен сет зависно од годишното време, би можеле конечно да станат минато.

Повеќе...

taksi.2006Кога улиците се заглавени тогаш воздухот е слободен за летање. Летачко такси во блиска иднина ќе стане реалност во мегалополисите. Дубаи прави чекор пред сите и стартува со пилот-проект. Мултикоптер со електричен погон ќе се тестира во следните пет години.

Повеќе...

fiko.0901Автомобилската компанија „Seat“ на саемот за автомобили во Барселона ќе го претстави моделот 600 BMS кој всушност е модерна верзија на легендарното Фиќо.

Повеќе...

ferari.videoFerrari многу време важи за еден од најбрзите автомобили на светот. Затоа е сосема логично да се очекува дека во трка со велосипед тој ќе биде со милји далеку пред велосипедот и да тргне. Но, не е секогаш така!

Повеќе...

milenium-baner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа