Автомобили

honda hybridЈапонската автомобилска компанија Хонда објави дека во 2012 година планира да претстави plug-in хибриден автомобил, како и целосно електричен модел, согласно стратегијата да се избие на првото место на глобалниот пазар во трката за развој на што поефикасен автомобил во однос на потрошувачката на гориво.

Повеќе...

формула 1Погледнете ги 12-те прекрасни болиди од оваа сезона во Формула1.

 

Повеќе...

Новото Пежо 508Иако веќе одамна се знае дека Пежо ќе го претстави наследникот на Пежо 407, никој не очекуваше дека неговиот изглед ќе биде непланирано обелоденет.

Повеќе...

9 кул графити на автомобилиДали понекогаш сте размислувале да го ставите вашиот омилен графит на вашата кола? Не, нели? Епа некој размислувал. Во продолжение следуваат 9 графити на автомобили.

Повеќе...

Астон Мартин - James BondАвтомобилот од марката „Астон Мартин“, со кој управуваше славниот Шон Конери во филмовите за Џемс Бонд- „Златен прст“ и „Операција гром“, ќе бидат ставени на продажба во октомври во Лондон.

Повеќе...

Ford Focus RS500Не само што можеме да уживаме во сликите, туку од сега па натака можете и да уживате во ѕвукот на оваа црна „ѕверка“. Focus RS500 има 350ks со петцилиндричен мотор и шестбрзински менувач.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа