Автомобили

jugo.videoПознатиот модел што беше произведен во Крагуевац “Застава” веќе скоро три децении, а кој во многуте анкети на САД е прогласен за најлош автомобил во историјата, се уште е интересен за режисерите на филмови и за реклами.

Повеќе...

old.tajmer29Во текот на својот живот Роџер Дадлинг создал колекција од класични автомобили вредни 40 милиони фунти, од кои настариот автомобил датира од 1911. година.

Повеќе...

t.roc25T-Roc е новото достигнување на автомобилската компанија Volkswagen, со кој германскиот производител на автомобили ќе им понуди на своите купувачи неколку интересни детали и опции.

Повеќе...

avtomobil.1901Компанијата Mercedes-Benz денеска го претстави својот најнов концепт – електричен кабриолет кој никого не остава рамнодушен.

Повеќе...

vision.01Автомобилскиот гигант Mercedes и официјално го претстави новиот концепт за нивниот Maybach Vision модел, кој покажува многу малку – од фотографиите може да се забележи долга предница и задница, со црвена лента на средината, како и подобар увид во кабината.

Повеќе...

avtomobil.0308Еден од најтоплите денови ова лето ни донесе 37 степени под сенка - велат метеоролозите. Она што сигурно нема да ви го кажат се температурите во вашитеавтомобили сосека се пржат на сончевиот паркинг.

Повеќе...

avtomobil.2201Изминативе неколку дена корисниците на Фејсбук на Твитер ѝ се подбиваат на една француска русокоса која некако успеала целосно да си го уништи својот автомобил на необичен начин.

Повеќе...

benz.11По рекордната 2016. година, кога ширум светот биле испорачани 2,1 милиони автомобили гигантот Mercedes бележи двоен раст на продажбата и во првата половина на 2017. година.

Повеќе...

porse.11Porsche ја претстави новата серија на 911 Turbo S, наречена Exclusive. Ова е најмоќната верзија на овој легендарен модел, а сега компанијата го претставува и неговиот производствен процес.

Повеќе...

putin07Претседателот на Русија, Владимир Путин, деновиве ја тестираше лимузината наречена „прототип А“ наменета специјално за него но и за странските државници кои ќе престојуваат во Русија.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа