Автомобили

mercedes.2401Јосип Броз Тито во својот возен парк имал бројни ексклузивни примероци од разни брендови. Еден од нив, "Mercedes Benz Pulman Landaulet", денес се продава со посредство на аукциската куќа "Tom Hartley JNR".

Повеќе...

golf.16„Голф 2“ е автомобил кој поседува култен статус на овие простори и постојат голем број на легенди поврзани со ова возило. Во тие рамки може да се вброи и ова видео кое покажува дека популарната "двојка" е едноставно неуништлив автомобил.

Повеќе...

fiat14.01Засега не е објавена официјалната проценка на вредноста на автомобилот, но познато е дека во 2011-та година друг примерок од овој модел достигнал цена од околу 1.8 милиони долари.

Повеќе...

lada.2712AvtoVAZ 40-от роденден на моделот Lada 4x4 ќе го прослави со нова верзија на овој познат автомобил којашто со еден резервоар ќе може да помине повеќе од 1.000 километри.

Повеќе...

porche-malaАвтомобилската компанија Porsche одлучи еднаш и засекогаш да ги научи љубителите на автомобилите како точно се изговара името на овој прочуен светски бренд.

Повеќе...

gold01.01Љубителите на автомобили останале шокирани кога на социјалните мрежи се прошири веста дека на најголемата веб страница за продажба на половни возила, првиот модел на „голф“ произведен во 1983 година, се продава за неверојатни 19.000 евра!

Повеќе...

m7.1Првиот модел од новата серија M7 на БМВ ги освои симпатиите на љубителите на автомобили ширум светот.

Повеќе...

mark.19Основачот на Facebook, Марк Закерберг, иако поседува неколку десетици милијарди долари, важи за скромен човек.

Повеќе...

ruska.lada„Лада“, „Шкода“, „Волга“ и „Вартбург“ се само дел од автомобили кои биле популарни во Источна Германија за време на советската ера но овие “миленичиња“ се барани и денес.

Повеќе...

ladenje.03Дали знаевте дека дури и кај најнапредните бензински мотори не се искористува ни 20 отсто од горивото?

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа