Автомобили

buba.01Овој примерок на возилото Volkswagen "Буба" е стар повеќе од четири децении, а има поминато само 90 километри. Таа ќе биде понудена на продажба на 28-ми мај, на една аукција во Данска.

Повеќе...

tojota.163Сопственикот на автомобил марка Toyota Tundra кој успеал да помине милион милји (1.6 милиони километри) е награден со потполно нов автомобил од истиот бренд.

Повеќе...

mercedes.benz10Во конфлик во Чешка се најдоа “пајакот", локалната полиција, и еден Mercedes G500. Што мислите кој ќе извојува победа?

Повеќе...

kamaz-kamion.27Легендарниот руски камион Камаз од сега може да работи на авто-пилот. Камионот е опремен со сензори способни да детектираат луѓе, сообраќајни знаци, линиски обележувања и други возила на патот.

Повеќе...

mercedes.benz01Еден механичар, најверојатно од Украина, судејќи според регистарските таблички, од Mercedes-Benz S-Class од претходната генерација, направил потполно нова, актуелна верзија на ова возило.

Повеќе...

tesla.mors21Благодарение на автопилотот автомобилот Tesla Model S го спаси возачот од судар со камион.

Повеќе...

mercedes.fabrikaИзгледа дека роботите се уште не се толку напредни за да ја заменат човечката рака, а тоа го докажува и потегот на германскиот авто-гигант кој одлучил да ги замени со луѓе.

Повеќе...

101.01Под хаубата на оваа “стоединка“ се крие 6. брзински BMW мотор со работна зафатнина од 2.500 кубни сантиметри и моќност од 192 коњски сили.

Повеќе...

citroen.01Францускиот производител на автомобили Citroën е прочуен по своите напредни технолошки иновации, но и по авангардниот дизајн на своите возила. Еден од автомобилите којшто придонесе за таквата репутација е концептот Citroën Karin од 1980-та година.

Повеќе...

17982.gorivoСтанува  збор за 10 работи, кои повеќето возачи ги прават погрешно кога е во прашањето горивото во автомобил. Поеќето автомобилски стручњаци би се сложиле дека, ако се придржувате кон овие 10 заповеди, тогаш можете да заштедете до двојно повеќе пари.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа