Автомобили

kocnici.f1Сопирачките на Формула 1  болидите континуирано, речиси цел ден, мораат да „држат под контрола“ автомобил кој тежи повеќе над 700. килограми и тоа при брзини од над 320 километри на час, па затоа и мора да бидат подложени на прилично ригорозни тестирања.

Повеќе...

avto.fiatМалиот „Fiat 500X“ не е повеќе сам, а кога ќе се собере заедно целото италијанско семејство, и на американска почва тие се незапирливи и недопирливи.

Повеќе...

meklaren-1Звукот на V12 моторот на BMW во McLaren F1  ретко кого остава рамнодушен. 

Повеќе...

DTV.04Доколку барате опасно но кул средство за превоз тогаш најверојатно нема да најдете подобар избор од "DTV Shredder".

Повеќе...

limuzina.250Ова е возило кое е прилогодено и на најпребирливите и најразгалените мултимилионер, а опремата која се наоѓа во неа и пркоси и на најскапите јахти на светските богаташи.

Повеќе...

svetla.300Новиот автомобил на БМВ компанијата, модело M4 Concept Iconic Lights има нова генерација напредни ласерски долги светла кои можат да понудат до 600 метри осветлување пред возилото.

Повеќе...

optichki-iluzii-thumbРеклама на денот!

Повеќе...

seat-leon copyСо голема чест и задоволство Ве известуваме дека SEAT е дел од овогодинешниот Интернационален фестивал на филмската камера „Браќа Манаки”.

Повеќе...

audi-nanuk-thumbАуди на самиот почеток од франкфуртскиот саем на автомобили предизвика мала сензација со претставувањето на концептот Nanuk quattro crossover.

Повеќе...

tojota-povlekuva-370000-vozila-thumbЈапонскиот произведувач на возила, Тојота, објави дека повлекува 370.000 возила од светскиот пазар заради технички проблеми на моторите, кои би можеле да се појават во тек на возење.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа