Автомобили

lamborghini-veneno-thumbЗа изненадување на сите, покрај големиот број на фантастично дизајнерски изработените модели на италијанскиот производител Ламбурџини, нивниот модел Veneno е прогласен за најгрд на сите времиња.

Повеќе...

zatvorski-bandi-thumbВојната на полицијата против нарко бандите во САД, ги наполни нивните затвори речиси до максимум. Но тогаш се создаде нов проблем, а тоа е создавање на нарко банди во рамките на самите затвори.

Повеќе...

12seat_ibizacupra1Новата  Сеат Ибица Купра  ќе биде најбрза и најефикасна до сега. На новиот модел ќе му биде потребно 6,9 секунди за постигнување на брзина од 0-100 км/час, што е за 0,3 секунди пократко од неговиот претходник.

Повеќе...

Fiat_Multipla-thumbФино е да направиш листа на најубави автомобили, листата е преголема. Но за најгрди автомобили е малку потешко, но сепак некои автомобили сериозно отскокнуваат во изглед од другите, овој пат негативно.

 

Повеќе...

najnizok-avtomobil-thumbЈапонците направија автомобил кој влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Повеќе...

dizajn-kola-thumbДизајнерите на автомобили се навистина генијалци за да направат совршени автомобили. Но овој пат, овие дизајнери, тотално ја „зафркнале“ работата...

Повеќе...

lamborghini-gallardo-thumbИталијанскиот производител на спортски автомобили „Ламборџини“, повлекува одреден број на возила од моделот „гаљардо“.

Повеќе...

ferari-thumbFerrari F12berlinetta беше премиерно прикажан на овогодинешниот саем во Женева, а моделот се очекува да се појави на пазарот многу брзо. 

Повеќе...

Alfa Romeo го одложува претставувањето на наследник на MiTo? Работите во Alfa Romeo не одат баш најдобро. Откако го одложија наследникот на 159, моделот Giulia, истата судбина нјаверојатно ќе го снајде и помалиот MiTo.

Повеќе...

Пристига освежениот Audi R8 Вчера Audi ги објави првите детали и фотографии од освежениот R8, пред официјалната премиера на моделот закажана за саемот во Париз овој септември. Најголем новитет, покрај козметичките промени се новиот седум-степен S-tronic менувач со двојна спојка и додавањето на V10 Plus моделот во понудата на R8.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа