Автомобили

Пежо даде зелено светло за 208 GTI Пежо официјално потврди дека 208 GTI ќе добие своја производствена верзија, а светска премиера моделот ќе има во септември на саемот во Париз. Според најавите од францускиот производител, 208 GTI ќе биде речиси идентичен со истоимениот концепт кој беше прикажан во март оваа година на саемот во Женева.

Повеќе...

audi-logoНекои луѓе тврдат дека радарите и строгите контроли придонесуваат за намерно кршење на сообраќајните правила и прописи. Ова е точно, исто како што е точно и тоа дека технолошките решенија на автомобилските компании повеќе придонесуваат за безбедноста на возачите од колку полициските контроли.

Повеќе...

Lamborghini го произведе илјадитиот Aventador На 19 јули, Lamborghini го произведе 1.000-тиот Aventador. За да ја постигне оваа бројка, на италијанскиот производител му требаа само 15 месеци. За илустрација, на претходниот топ модел Murcielago, му требаа повеќе од две години да дојде до оваа бројка.

Повеќе...

Луксузниот седан на Киа ќе се нарекува Quoris КИА потврди дека новиот луксузен седан, надвор од Јужна Кореја ќе се нарекува Quoris. Името потекнува од комбинацијата на зборовите “quality” (квалитет) и “core” (суштина, срж), кои според компанијата алудираат на главните атрибути на автомобилот.

Повеќе...

Цената на Lamborghini Urus ќе биде околу 170.000 евра Ламборџини сè уште официјално не потврдиле дека SUV моделот Урус ќa добие своја производствена верзија, но во јавноста продолжуваат да се појавуваат нови детали поврзани со моделот.

Повеќе...

ken-blockОва е всушност реклама за DC, брендот за облека кој нема никаква врска со автомобили, но нивната последна реклама е полн погодок, токму благодарение на еден Форд.

Повеќе...

Нови детали за новиот roadster модел на Alfa Romeo Во мај, во изненадувачко соопштение, Alfa Romeo и Mazda објавија дека новиот roadster модел на Alfa Romeo ќе биде базиран на следната генерација на MX-5. Единствени детали кои тогаш ги објави италијанскиот производител беа дека нивниот модел ќе се произведува во фабриката на Mazda во Хирошима, Јапонија, но дека двата модели ќе бидат различни во однос на дизајнот и моторите, кога ќе се појават на пазарот во 2015 година. 

Повеќе...

Мазда го најави освежениот MX-5 за европскиот пазар По претставувањето на освежениот MX-5 Roadster за јапонскиот пазар, Мазда го претстави и освежениот европски модел кој својата премиера ќе ја има на престојниот саем во Париз, пред започнувањето на продажбата оваа есен.

Повеќе...

Fiat 500 и 500C 'Happy Birthday' изданијаГодинава се навршуваат пет години од официјалното лансирање на новиот 500, автомобилот кој значително ја поврати репутацијата на Fiat и со својата добра продажба имаше голем удел во опоравувањето на италијанската компанија. За оваа пригода, германската подружница на Fiat претстави специјално издание наречено "Happy Birthday".

Повеќе...

Откриени плановите на Хјундаи до 2015 година Хјундаи, заедно со својата сестринска компанија Киа, има висока цел, а тоа е да ги стигнат големите имиња во автомобилската индустрија. За да го остварат ова, покрај другото, тие секако мора да имаат и план според кој тие ќе ги исфрлаат следните модели. Токму овој план, односно распоред на исфрлување на модели до 2015 година, случајно или не, се појави на веб просторот.  

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа