Фото на денот

kuka.platil07Се чини дека гордиот сопственик на оваа куќа заборавил на време да ги подмири своите финансиски обврски кон мајсторите. Како поинаку да се протолкува големиот натпис на фасата од неговата куќа.

Повеќе...

frederik.01Ова е најубавиот коњ на светот. Се вика Фредерик Велики и има милиони обожаватели на Фејсбук и сопствена страница. Фредерик плени со својот став и убавина. Има мускулесто тело, густа грива и племенита црна боја.

Повеќе...

kombajn.0905Наместо во луксузен автомобил кој младенците го изнајмуваат за денот на венчавката, овие двајца од Војводина, одлучија да за прв пат како сопружници се повозат во комбајн.

Повеќе...

slika.priroda30Бјанка Дикинсон од Австралија со намера да ја израдува и прошета ја одвела својата 2-годишна ќеркичка на излет во природа.

Повеќе...

nindza.28Неодамна во еден српски весник осамна необичен оглас за вработување, кој е наменет за сите оние што сметаат дека имаат способности да бидат нинџа-воини. Се бараат дури шестмина кандидати со акробатски вештини, познавање на јапонската традиција и историја и секако борачки вештини.

Повеќе...

8mimartОсми март е меѓународен ден на жената — светски празник што се одбележува секоја година.Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите.

Повеќе...

braka.28Со брзина на светлината оваа фотографија започна да се споделува на балканските фејсбук-страници и така дојде до популарната „Во живо од балканските улици“, каде што започна жестока дебата за приказната зад оваа фотографија и сопствениците на автомобилите.

Повеќе...

pauzina.210Социјалните мрежи ги разбранува една фотографија од девојка од Бањалука која е фотографирана на балкон како чисти пајажина.

Повеќе...

poraka.1002Готвачот Марк Симонс на сметките во својот ресторан во Њујорк додал порака која се однесува на имиграционата политика на Доналд Трамп и која во последните неколку денови стана вистински хит на социјалните мрежи.

Повеќе...

pilot.kabinaПриватната атмосфера во пилотската кабина може да биде многу интимна, а тоа најдобро го демонстрираа пилот и стјуардеса кои еден патник успеал да ги сними додека разменуваат нежности во авионот.

Повеќе...

banner-zdravoMladi

piratiteOdKaribiteMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа