Игри

light-people-on-fireВие сте едно невино дрвце, сè додека не притиснете на Space...

Повеќе...

wonderputtАвантуристички голф... Ќе сретнете крави, жаби, ски терени, торпеда, па дури може и вонземјани. Одлична изработка, вреди да се поигра.

Повеќе...

ricochet-kills-2Убијте ги сите лоши момци. Внимавајте да не се повредите во процесот.

Повеќе...

one-button-bobИзбегнете неколку незгодни стапици и непријатели за да пронајдете богатство.

Повеќе...

warp-shot-thumbПрефрлајте се преку порталите до целта! Користете го окружувањето и гравитеацијата за да се движите низ премините и да го поминете секое ниво со само 2 потези. Нишанете внимателно и стратешки!

Повеќе...

tu-46-thumbВашата задача е да го контролирате новиот авион на авиокомпанијата Туполев, да станете најдобра авиокомпанија помеѓу останатите и да ги пренесете патниците преку 6 земји.

Повеќе...

pinch-hitter-2Игра за сите љубители на бејзболот. Користете го маусот за да нишаните со палката и кликнете за да ја удрите топката.

Повеќе...

tasty-planetКонтролирајте едно мало лепливо топче кое јаде сè што ќе се најде во негова близина. Колку повеќе јаде - толку поголемо станува! Топчето јаде буквално сè: нечистотија, бактерии, бубачки, глувци, мачки, автомобили, дрвја, куќи... сè!

Повеќе...

mario-combat-thumbМалку поинаква верзија на популарната „Супер Марио“. 

Повеќе...

the-forest-temple-thumbПомогнете им на огненото момче и водената девојка во нивната авантура! Контролирајте ги двата карактери во исто време за да ја решите загатката. Собирајте ги дијамантите и помогнете им да стигнат до вратите. Запомнете, никогаш не мешајте вода со оган или обратно.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа