Виц на денот

smajli.smajliДоаѓа детето дома и му се жали:
- Тато тато, школски другар ме зафркаваше дека сум бил педер.


Доаѓа детето дома и му се жали:
- Тато тато, школски другар ме зафркаваше дека сум бил педер.

smajli-smajli


- И, му удри ли еден бокс?!
- Не.
- Зошто?
- Беше сладок.

smajli.smajliПолицаец го сопира Цветко и му вика:
- Лична карта ако може!

Повеќе...

k.vicЕдна девојка се шетала со своето куче и се сретнала со стар пријател на улица.

Повеќе...

boks.rakaviciРазговараат две невести.
- Слушнав си се омажила за боксер. Среќна си со него?

Повеќе...

tuba.benzinЗастанал возачот на камион за да качи некоја згодна стоперка.

Повеќе...

smajli.smajliТрпе од Струга прв пат доаѓа во Скопје. Целиот збунет прашува еден полицаец: 
- Бате, кај е Камени мост? 

Повеќе...

smajli.smajliСе жали преморена сопруга:
- Докторе, во последно време сè повеќе губам сила.

Повеќе...

coffee.pauzaСедат три другарки во кафе бар па одлучуваат да се фотнат и да го споделат моментот на социјалните мрежи по што едната го прашува келнерот...

Повеќе...

guma.mirisДодека Трпе водел љубов со жената нешто почнало да мириса на гума.

Повеќе...

kola.vicЈа прашува синот мајката:

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа