Виц на денот

sveki.1

Влегува полицаец во црква и започнува да ги дува свеќите.

Попот оди до него и го прашува:

Повеќе...

pismo.sНекоја баба добива пакет од внукот кој служи војска.

Повеќе...

smajli.smajliМалиот Трпе довел дома три девојки. Уште од вратата ѝ вика на Трпана:
- Мамо, ај погоди која од овие три ќе ти биде снаа?

Повеќе...

decko.devojkaДечко и се удвара на девојка:
-,,Здраво рибо ''

Повеќе...

slikar.zajdiТрпе и Цветко одат на изложба и едниот му вели на другиот :
- Што мислиш, што е ова на сликава, изгрејсонце или зајдисонце?

Повеќе...

sekratarka.direktor

На работа во канцеларија дошла нова секретарка.

Еден ден таа видела дека е раскопчан патентот на директорот и тактички му кажала:

- Господине, вратата на касарната е отворена

Повеќе...

                                                          Мали Џокица

trpe.ucitelka.vicУчителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.

Повеќе...

zajce.zДерење 
Како се дере зајац?

Повеќе...

smajli.smajliБила жената на погреб кај мажот и попот и вели:

Повеќе...

0019.4.bСи бил некој турист и отишол во Охрид. Таму ја паркирал колата и една баба од прозорецот му вели:
- Синко кревет!

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа